Great East Texas Shootout

Thursday-Saturday
At Brownsboro

THURSDAY’S RESULTS

GIRLS
  • Game 1 – Texas Heat 37, Tyler Grace 36
  • Game 2 – Bullard 45, John Tyler 21
  • Game 3 – Martin’s Mill 68, Tyler All Saints 31
  • Game 4 – Crandall 49, Brownsboro JV 34
  • Game 5 – Chapel Hill 47, Kerens 43
  • Game 6 – Rusk 47, Mabank 27
  • Game 7 – Jacksonville 53, Harmony 22
  • Game 8 – Brownsboro 66, Gladewater 15
  • Game 9 – Palestine 41, Van 33
  • Game 10 – Mineola 74, Carthage 57
  • Game 11 – Sunnyvale 67, Pine Tree 22
  • Game 12 – Texas High 59, Whitehouse 26
  • Game 13 – Port Neches-Groves 44, Elysian Fields 37
  • Game 14 – Bullard 44, Crandall 11
  • Game 15 – Jacksonville 39, Rusk 17
  • Game 16 – Harmony 42, Mabank 25
  • Game 17 – Stephenville 55, Hallsville 26
  • Game 18 – Texas High 59, Palestine 43
  • Game 19 – Kerens 59, Elysian Fields 37
  • Game 20 – Tyler Grace 45, Gladewater 23
  • Game 21 – Brownsboro 60, Texas Heat 22
  • Game 22 – Chapel Hill 45, Port Neches-Groves 39
  • Game 23 – Carthage 46, Pine Tree 38
  • Game 24 – Sunnyvale 59, Mineola 43
  • Game 25 – Van 37, Whitehouse 22
BOYS
  • Game 1 – Van 64, Sunnyvale 49
  • Game 2 – Mineola 72, Arp 55
  • Game 3 – Brownsboro 63, Elysian Fields 49
  • Game 4 – Mansfield Legacy 81, Gilmer 46
  • Game 5 – Kaufman 57, Leander Glenn 52
  • Game 6 – Quinlan Ford 52, Tyler Grace 50
  • Game 7 – Emory Rains 71, Athens 67
  • Game 8 – Royse City 57, Palestine Westwood 38
  • Game 9 – Lucas Lovejoy def. Marshall Christian
  • Game 10 – Brownsboro 50, Quinlan Ford 39

 

FRIDAY’S GAMES

GIRLS
  • Game 26 – John Tyler vs. Brownsboro JV, 8 a.m. (ELEM)
  • Game 27 – Kerens vs. Hallsville, 8 a.m. (INT)
  • Game 28 – Tyler Grace vs. Carthage, 9:30 a.m. (ELEM)
  • Game 29 – Harmony vs. Tyler All Saints, 9:30 a.m. (INT)
  • Game 30 – Palestine vs. Crandall, 10:45 a.m. (JH)
  • Game 31 – Mineola vs. Texas Heat, 10:45 a.m. (ELEM)
  • Game 32 – Mabank vs. Elysian Fields, 10:45 a.m. (INT)
  • Game 33 – Texas High vs. Bullard, 12:15 p.m. (HS)
  • Game 34 – Chapel Hill vs. Stephenville, 12:15 p.m. (JH)
  • Game 35 – Pine Tree vs. Game 26 loser, 12:15 p.m. (ELEM)
  • Game 36 – Gladewater vs. Whitehouse, 12:15 p.m. (INT)
  • Game 37 – Van vs. Gam 26 winner, 2 p.m. (INT)
  • Game 38 – Pleasant Grove vs. Game 31 winner, 3:30 p.m. (ELEM)
  • Game 39 – Rusk vs. Game 30 winner, 3:30 p.m. (INT)
  • Game 40 – Jacksonville vs. Martin’s Mill, 5 p.m. (HS)
  • Game 41 – Brownsboro vs. Sunnyvale, 6:15 p.m. (HS)
BOYS
  • Game 11 – Palestine Westwood vs. Sunnyvale, 8 a.m. (HS)
  • Game 12 – Arp vs. Marshall, 8 a.m. (JH)
  • Game 13 – Gilmer vs. Athens, 9:30 a.m. (HS)
  • Game 14 – Tyler Grace vs. Elysian Fields, 9:30 a.m. (JH)
  • Game 15 – Royse City vs. Van, 10:45 a.m. (HS)
  • Game 16 – Mansfield Legacy vs. Emory Rains, 2 p.m. (HS)
  • Game 17 – Game 13 loser vs. Game 14 loser, 2 p.m. (JH)
  • Game 18 – Game 11 loser vs. Game 12 loser, 2 p.m. (ELEM)
  • Game 19 – Mineola vs. Lucas Lovejoy, 3:30 p.m. (HS)
  • Game 20 – Leander Glenn vs. Game 14 winner, 3:30 p.m. (JH)
  • Game 21 – Quinlan Ford vs. Game 15 loser, 5 p.m. (JH)
  • Game 22 – Kaufman vs. Brownsboro, 7:30 p.m. (HS)