Round two kicks off tonight.

It's the area round of the high school football playoffs, and while most of the games will be played Friday night and Saturday, Alto and Hull-Daisetta will get things underway tonight with a showdown at Lufkin's Abe Martin Stadium.

Check out the complete schedule of Pineywoods teams below.   

CLASS 5A DIVISION II

Region II

Area
  • Longview (10-1) vs. McKinney Boyd (7-4), 4 p.m. Saturday (Nov. 23), Dallas’ Wildcat-Ram Stadium

 

CLASS 4A DIVISION II

Region II

Area
  • Whitehouse (11-0) vs. Sulphur Springs (8-3), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Forney’s City Bank Stadium

 

CLASS 3A DIVISION I

Region II

Area

 

  • Kilgore (10-0) vs. Kaufman (8-3), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Tyler’s Trinity Mother Frances Rose Stadium

 

Region III

Area
  • Jasper (7-3) vs. Waco La Vega (6-5), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Palestine’s Wildcat Stadium
  • Carthage (10-1) vs. Navasota (10-1), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Corsicana’s Tiger Stadium

 

CLASS 3A DIVISION II

Region III

Area
  • Center (3-8) vs. Rockdale (7-4), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), College Station’s Tiger Stadium

 

CLASS 2A DIVISION I

Region III

Area
  • Tatum (11-0) vs. Godley (8-3), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Teague’s Lion Stadium
  • Newton (11-0) vs. Whitney (6-5), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Bullard’s Panther Stadium

CLASS 2A DIVISION II

Region III

Area
  • Waskom (11-0) vs. Rosebud-Lott (9-2), 3 p.m. Saturday (Nov. 23), Southlake’s Dragon Stadium
  • Garrison (11-0) vs. Centerville (10-1), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Rusk’s Eagle Stadium
  • Hughes Springs (10-1) vs. Corrigan-Camden (11-0), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Carthage’s Bulldog Stadium

 

CLASS A DIVISION I

Region III

Area
  • Carlisle (8-2) vs. Bosqueville (8-3), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Mabank’s Panther Stadium
  • Alto (8-3) vs. Hull-Daisetta (4-6), 7:30 p.m. Thursday (Nov. 21), Lufkin’s Abe Martin Stadium
  • West Sabine (9-0) vs. Colmesneil (10-1), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Lufkin’s Abe Martin Stadium
  • San Augustine (5-6) vs. Mart (7-3), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Crockett’s Monte Jack Driskell Stadium

 

CLASS A DIVISION II

Region III

Area
  • Tenaha (8-1) vs. Frost (6-5), 7:30 p.m. Friday (Nov. 22), Lindale’s Eagle Stadium

 

Keep up with all the updates and scores at ETSN.fm.